Jak mam powiedzieć chłopakowi, że jestem w ciąży?

Mam 15 lat i jestem w ciąży. Mój chłopak jeszcze nie wie, bo boję się mu o tym powiedzieć, poza tym nie wiem jak. Co robić?

Jeśli rzeczywiście masz piętnaście lat, to fakt, że chłopak odbywał z tobą stosunek płciowy, jest według polskiego prawa przestępstwem. Co do ciąży - najważniejsze jest zdrowie dziecka - musisz zgłosić się do lekarza ginekologa. Swojego chłopaka musisz poinformować, że jest ojcem w pierwszej kolejności. Jeśli nie masz odwagi, spróbuj napisać list (koniecznie polecony). Nie pozwól, by dowiedział się od osób trzecich (koleżanka, rodzice) - to najgorsze wyjście.