Jak mam powstrzymać się od masturbacji?

Witam, Jestem uzależniona od masturbacji. Zaczęło się to od 2 klasy szkoły podstawowej. Teraz chodzę do 6 klasy. Potrafię to zrobić od 5 do nawet 10 razy w ciągu dnia, a czasem więcej. Po masturbacji mam taki dziwny dyskomfort w kroczu… Najgorsze jest to, że gdy zacznę to robić, to nie mogę przestać. Kiedyś potrafiłam to robić na łące, gdyż już nie kontrolowałam siebie. Gdy kilka lat do tyłu przyjechało do mnie kuzynostwo, umiałam się powstrzymać z tym do 2 tygodni. Teraz zaledwie 2 dni wytrzymam. Bardzo bym chciała przestać się masturbować, bo wiem, że mogę mieć w przyszłości z tym problemy. Nikt oprócz mnie o tym nie wiem. Nie mam zbyt dużo odwagi, żeby powiedzieć o tym komuś bliskiemu. Żadne zajęcia, niemyślenie o tym nie pomagają. Staram się z tym ograniczać i myślę, że kiedyś uda mi się to przezwyciężyć. Mam taką nadzieję, że pomożecie mi pokonać moje uzależnienie. Z góry bardzo Wam dziękuję i proszę o szybką odpowiedź.
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Rzeczywiście, nadmierna masturbacja może mieć w przyszłym życiu intymnym znaczenie.
Jeżeli sama wola powstrzymania się od samozaspakajania nie wystarcza, konieczna będzie konsultacja z psychologiem.
Pozdrawiam