Jak mam przestać się bać kolegi z pracy?

Witam, mam mały problem, a mianowicie boję się pewnego chłopaka z pracy. Boję się przejść koło niego, popatrzyć mu w oczy, staram się unikać jego wzroku. Ostatnio jednak musiałam pójść po coś co stało obok niego i tak się przestraszyłam, że zaczęłam się cała trząść ze strachu - chciałam się gdzieś schować tak, żeby mnie nie widział. Nie wiem czy zauważył to, że się go boję. Wiem, że to głupie, nie mam powodu się go bać.

Witam!

Warto, żeby zastanowiła się Pani, skąd może brać się lęk, jaki odczuwa Pani w kontakcie z tym mężczyzną. Możliwe, że w ten sposób "maskuje" Pani inne emocje, które odczuwa do niego, np. złość, zazdrość. Sądzę również, że mogłaby Pani postarać się porozmawiać z tą osobą.
Z Pani listu wynika, że unika Pani z nim kontaktu i nie wie Pani, jakim on jest człowiekiem. Rozmowa może zmienić Pani obraz jego osoby i pozwolić nawiązać pozytywne relacje.

Pozdrawiam