Jak mam rozumieć wyniki morfologii?

Witam, czy moja morfologia jest w porządku? Jestem kobietą, mam 32 lata, badania robiłam tuż po przeziębieniu. WBC - 4,73 K/UL NEU % 54,30% LYM % 33, 40% MONO % 8,50% EOS % 3,00% BASO % - 0,80% RBC - 4,61 M/UL HGB 12,9 G/DL HCT 39,5% MCV 85,7 FL MCH 28,0 PG MCHC 32,7 G/DL RDW-CV 13,4% PLT 150 K/UL PDW 16,8 FL MPV 12,9 FL P-LCR 45,4 % PCT 0,2 % OB 5 GLUKOZA 76 MG/DL. Dziękuję i pozdrawiam

Witam serdecznie!
Przytoczone wyniki badań są bardzo dobre. Jedyne odchylenia od wartości referencyjnych obserwuje się PDW, MPV, P-LCR. W morfologii najważniejsze są jednak wartości bezwzględne poszczególnych składników krwi, tj. leukocytów (wraz z podziałem), erytrocytów, trombocytów.
Jeżeli wartości te są nieprawidłowe, konieczna jest analiza pozostałych parametrów. Przytoczone powyżej odchylenia dotyczą trombocytów, czyli płytek krwi, ale nie są one istotne klinicznie. Istnieje także wysokie prawdopodobieństwo nieprawidłowej kalibracji aparatu do oceny morfologii krwi. Poziom glukozy także jest prawidłowy i wyklucza zaburzenia gospodarki węglowodanowej. Poziom OB również mieści się w granicach wartości referencyjnych.
Pozdrawiam