Jak mam schudąć? Czy mam dużą nadwagę? Proszę o pomoc

Mam 11 lat, ważę 64kg. przy wzroście 160cm. Lubie ćwiczyć na w-f i ćwiczę też często w domu. W rodzinie nikt nie ma otyłości, choć gdy mama przytyje, to potem ciężko jej schudnąć. Nie byłam u lekarza. Jem bardzo dużo, jednego dnia mogę zjeść więcej niż 10 posiłków dziennie i to bardzo dużych np. 2 bułki 4 kawałki chleba 2 duże obiady porcje pierogów, 2 grzanki wypić całą cole i zjeść każdą słodkość, która jest w domy. Jem często parówki i jajecznice i na każdym posiłku muszę mieć pełno majonezu, cebuli i keczupu. Nie choruje na choroby przewlekłe. Proszę o pomoc
11 LAT ponad rok temu

Witam,

Twój masa ciała wskazuje na nadwagę. Powinnaś się zmobilizować i zacząć stopniowo redukować masę ciała. Musisz sobie uświadomić, że to Ty jesteś odpowiedzialna za swoją masę ciała i nikt za Ciebie nie pozbędzie się zbędnych kilogramów. Na początek pomyśl po, co i dlaczego chcesz się odchudzać. Następnie zrób sobie dziennik bieżącego spożycia, w którym będziesz zapisywać jak się odżywiasz- o której godzinie, co i ile jesz. Dzięki temu będziesz mogła sama przeanalizować swój jadłospis i wyeliminować z niego błędy. Aby to zrobić prawidłowo powinnaś zapoznać się ze zdrowymi nawykami żywieniowymi http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-i-smaczne-przekaski i http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki-piramida-zdrowego-zywienia.

Unikaj tłustych i bezwartościowych produktów takich jak parówki, napoje gazowane, słodycze czy produkty typu fast food. Powinnaś nauczyć się jeść z umiarem i powoli, dzięki czemu szybciej się najesz i nie będziesz pochłaniać tak dużych ilości pożywienia.

Pamiętaj też o regularnych ćwiczeniach fizycznych. Postaraj się jak najwięcej ćwiczyć i być aktywną fizycznie przynajmniej 30 minut dziennie. Może to być szybki spacer połączony z ćwiczeniami, basen czy jazda na rowerze. Przykładowe ćwiczenia znajdziesz na stronie www.abccwiczenia.pl. Sport to nie tylko sposób na osiągnięcie szczupłej sylwetki, ale i recepta na dobry humor!

Pozdrawiam.