Jak mam schudnąć 10kg w niecałe 2 miesiące?

Mam 13 lat,jestem dziewczyną, chodzę do 6 klasy, ważę 70 kg przy wzroście 172cm. Trzy razy w tygodniu chodzę na intensywne treningi koszykówki oraz bardzo aktywnie uczestniczę w lekcjach W-F. Nie stosowałam żadnych diet, mam czasami wilczy apetyt na słodycze i nie potrafię z nim walczyć. Mój jadłospis wcale mi się nie podoba, ale jestem przez rodzinę zmuszana do jedzenia tłustych potraw. Jem nieregularnie i w pośpiechu. Proszę pomóżcie mi schudnąć! Mam na to 2 miesiące. Pozdrawiam i błagam pomocy!!!

Witam,

W Twoim wieku nie powinnaś podejmować restrykcyjnych diet odchudzających, ponieważ mogą one wpłynąć negatywnie na Twój rozwój i zdrowie. Jesteś bardzo aktywna fizycznie, dlatego Twoja wagą może być większa przez mięśnie. Najlepiej udaj się do dietetyka, gdzie znajdziesz wagę wskazującą procentową ilość mięśni, tłuszczu i wody w ciele. Jeśli masz zbyt dużo tkanki tłuszczowej powinnaś nauczyć i zacząć się stosować do zdrowych nawyków żywieniowych. Może być to trudne zważywszy na to, że jesteś uzależniona od diety domowej, jednak o niektórych nawykach i aspektach swojej diety możesz decydować sama (chociażby regularne spożywanie posiłków).

Na początku poczytaj o prawidłowym żywieniu: http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-i-smaczne-przekaski i http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki-piramida-zdrowego-zywienia. Dzięki tym informacjom będzie Ci łatwiej odnaleźć i spróbować wyeliminować błędy. Warto również porozmawiać z domownikami o zmianie jadłospisu na nieco zdrowszy i mniej tłusty. Spróbuj im wytłumaczyć, że zdrowe jedzenie nie wiąże się z wyrzeczeniami ani niesmacznymi posiłkami. Na początku można wyeliminować proste rzeczy takie jak: unikanie śmietany, wywaru na kościach (zastąpienie go wywarem warzywnym), spożywanie większej ilości ryb czy spożywanie drobiu bez skóry.

Pozdrawiam.