Jak mam schudnąć 5 kg w 3 tygodnie ?

Witam, jestem 13-letnią dziewczyną, ważę 58 kg i mam 1588 wzrostu. Ćwiczę 2 godziny dziennie. Nie podejmowałam się wcześniej żadnej diety. W mojej rodzinie nikt nie ma otyłości. Poniedziałek śniadanie słodka bułka + woda smakowa; obiad - zupa zabielana śmietaną, kotlet, warzywa, woda smakowa; kolacja - zapiekanki lub parówki z serem. Sobota śniadanie 2 parówki z serem herbatą słodzoną; obiad w restauracji, kolacja sałatka grecka z serem feta + cola. Nie choruję na żadne choroby przewlekłe. Z góry dziękuję. Proszę dobrać mi jakąś skuteczną dietę.
KOBIETA ponad rok temu

Witam,

Twoje BMI wynosi 23,3.
Odpowiada to 90 centylowi na siatce centylowej BMI.
Jest to równoznaczne z nadwagą.

Zasady racjonalnego odżywiania, rekomendowane przez Instytut Żywności i Żywienia, znajdziesz pod adresem:
 http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Itemid=5&lang=pl#piramida dzieci
Optymalne tempo redukcji masy ciała to 4 kg miesięcznie.

Zalecałabym spożywanie 5 posiłków dziennie:
-śniadanie, obiad, kolacja jako posiłki główne, o większej kaloryczności,
-II śniadanie, podwieczorek - mniejsze, o mniejszej kaloryczności, w formie przekąsek.
Ostatni posiłek zalecałabym na 2-3 godziny przed snem.
Przynajmniej 1 posiłek powinien być ciepły.
Nie można zapominać o śniadaniu.

To, co możesz zrobić to wyeliminować "bomby kaloryczne": cukier dodawany do kawy i herbaty, kolorowe słodzone napoje gazowane i soki z dodatkiem cukru, tłuste wędliny, serki topione, serki typu fromage, feta, sery żółte, tłuste, zawiesiste zupy (śmietanę można zastąpić np. jogurtem 0%), tłuste placki, kotlety, kluski, fast-foody, ciasta, ciasteczka, smażone potrawy (zwłaszcza w panierce, która chłonie tłuszcz jak gąbka).

W Twojej diecie codziennie powinno znaleźć się miejsce na:
- warzywa
- owoce
- produkty zbożowe (najlepiej pełnoziarniste)
- chude mięso/jaja/nasiona roślin strączkowych (wymiennie)
- mleko i nabiał (mogą być odtłuszczone)
- tłuszcze (masło,margarynę, oleje roślinne).

30 minut dziennie, to minimalny czas, jaki powinnaś poświęcić na aktywność fizyczną.

Pozdrawiam