Jak mam schudnąć bez efektu jojo? Mam 14 lat

Mam 14 lat,180 cm wzrostu i ważę 69 kg, jestem chłopakiem, uprawiam sport- piłkę nożną. Niby waga jest dobra ale według mnie jestem o parę kg za gruby.. W jaki sposób i w jakim czasie mogę schudnąć z 4-5 kg? Jaki jest najszybszy sposób na to żeby było bez efektu jojo? Proszę o pomoc.
14 LAT ponad rok temu

Witam,

Twoja masa ciała świadczy o prawidłowej masie ciała i nie powinieneś się odchudzać. Dodatkowo jesteś w wieku dojrzewania oraz jesteś bardzo aktywny fizycznie, dlatego Twojemu organizmowi nie może zabraknąć składników odżywczych i energii niezbędnych do pracy mięśnie oraz wzrostu i rozwoju organizmu. Dlatego zamiast się odchudzać zastanów się co jesz i czy produkty te są zdrowe oraz wartościowe. Zapoznaj się także ze zdrowymi nawykami żywieniowymi zacznij się do nich stosować http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki

Pozdrawiam.