Jak mam schudnąć do wakacji?

1.Witam, mam 15 lat i chciałabym schudnąć do wakacji chociaż z 10kg. Moje nastawienie jest duże, bardzo duże, ale nie wiem jaka dieta byłaby dla mnie najlepsza. Chciałabym taką dietę, którą sama bym mogła sobie przygotować i żeby mi smakowała. Ostatnim razem jak się ważyłam to ważyłam 68kg przy wzroście 1,64. Chciałabym też jakieś dobre ćwiczenia, od prawie dwóch tygodni ćwiczę i nie widzę żadnej różnicy. Jeżdżę na rowerze stacjonarnym 30 minut dziennie czasami bez niedzieli, robię brzuszki, przysiady itp. Nie jem słodyczy, potrafię bez nich żyć. Nie lubię jeść w szkole, mój obiad często jest dopiero o godzinie 16, o tej porze jestem dopiero w domu. Proszę o pomoc. 2. Jeszcze nigdy nie byłam na żadnej diecie. 3. W mojej rodzinie są niektóre osoby, którym przydałaby się dieta 4 . Byłam u lekarza w zeszłym roku ważyłam wtedy 76kg schudłam 8kg w 7 miesięcy, tylko ćwicząc nie poddając się żadnym dietom. 5. śniadanie – nic, obiad - zależy co jest, dzisiaj np. było spaghetti, kolacja – grejpfrut. Mój ostatni posiłek jest o 19, 20. Piję tylko wodę i czasami zieloną herbatę z cytryną 6. Nie choruję.
15 LAT ponad rok temu

1.Witam, mam 15 lat i chciałabym schudnąć do wakacji chociaż z 10kg. Moje nastawienie jest duże, bardzo duże, ale nie wiem jaka dieta byłaby dla mnie najlepsza. Chciałabym taką dietę, którą sama bym mogła sobie przygotować i żeby mi smakowała. Ostatnim razem jak się ważyłam to ważyłam 68kg przy wzroście 1,64. Chciałabym też jakieś dobre ćwiczenia, od prawie dwóch tygodni ćwiczę i nie widzę żadnej różnicy. Jeżdżę na rowerze stacjonarnym 30 minut dziennie czasami bez niedzieli, robię brzuszki, przysiady itp.
Nie jem słodyczy, potrafię bez nich żyć. Nie lubię jeść w szkole, mój obiad często jest dopiero o godzinie 16, o tej porze jestem dopiero w domu. Proszę o pomoc.
2. Jeszcze nigdy nie byłam na żadnej diecie. 3. W mojej rodzinie są niektóre osoby, którym przydałaby się dieta 4 . Byłam u lekarza w zeszłym roku ważyłam wtedy 76kg schudłam 8kg w 7 miesięcy, tylko ćwicząc nie poddając się żadnym dietom. 5. śniadanie – nic, obiad - zależy co jest, dzisiaj np. było spaghetti, kolacja – grejpfrut. Mój ostatni posiłek jest o 19, 20. Piję tylko wodę i czasami zieloną herbatę z cytryną 6. Nie choruję.
Witam,
Twoim podstawowym błędem jest nieregularne spożywanie posiłków. Osoby jedzące 2-3 posiłki dziennie w nierównych odstępach czasu często mają problem z nadwagą oraz zrzuceniem zbędnych kilogramów. Paradoksalnie żeby chudnąć powinniśmy jeść częściej, ale posiłki o mniejszej objętości.
Twoja masa ciała wskazuje na lekką nadwagę, dlatego nie potrzebujesz diety odchudzającej, a jedynie powinnaś zapoznać się ze zdrowymi nawykami żywieniowymi i regularnie uprawiać sport. Poczytasz o nich w artykułach http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-i-smaczne-przekaski i http://portal.abczdrowie.pl/piramida-zdrowego-zywienia.
Ciekawe ćwiczenia znajdziesz natomiast na stronie www.abccwiczenia.pl. Powinnaś wiedzieć, że widoczne skutki osiągniesz po kilku miesiącach, a nie 2 tygodniach, dlatego nie załamuj się!
Pozdrawiam.