Jak mam schudnąć dużo i szybko do 20 maja?

Witam. Jestem dziewczyną, mam 13 lat, 165cm wzrostu i aż 70 kilo wagi :(. Bardzo mnie to martwi. Niestety, nie przytyłam przez to, że się nie pilnowałam. Kiedyś byłam chora (na szczęście nie było to bardzo poważne) i brałam leki wzmagające apetyt (miałam wtedy 10 lat). I nagle z 45 kilo przeszłam na 64. Wiadomo, teraz moja waga się powiększyła, ponieważ urosłam. Ponadto mam grube kości. Ale też dużo tłuszczu: na brzuchu, nogach, plecach itp. Każda część ciała ma trochę sadełka. 20 maja wyjeżdżam na wycieczkę szkolną, jedziemy nad morze, planowany jest wypad na basen. A ja nie chcę się pokazać w stroju kąpielowym! Po prostu się wstydzę. Wszystkie moje koleżanki są szczupłe. A ja jako jedyna jestem ta gruba. Możecie zaproponować jakąś dietę? Chciałabym zejść chociażby do 55 kilo. Wiem, 15 kilo to dużo. Ale już po prostu nie wytrzymuję! Jeśli chodzi o ćwiczenia - ćwiczę 6 godzin tygodniowo, w tym 2 godziny aerobiku i tańca, 2 godziny biegania i 2 godziny ćwiczeń rozciągających, koszykówek, piłek nożnych i innych takich. Prawie w ogóle nie jem słodyczy, fast foodów pozbyłam się z mojego jadłospisu jakiś miesiąc temu. Piję niesłodzoną zieloną herbatę i wodę niegazowaną niesmakową. Żadnych pepsi, coli, fant czy oranżad. Staram się jeść regularnie, 4 posiłki dziennie - śniadanie, II śniadanie, obiad i kolacja. Śniadanie to głównie ciemne pieczywo z odrobiną masła i warzywami, czasem odtłuszczony twarożek z rzodkiewką. II śniadanie zjadam w szkole, zazwyczaj to kanapka z warzywami ((naturalnie ciemne pieczywo), do tego niskotłuszczowy jogurt naturalny lub kefir i marchewka czy jakiś owoc. Obiad jest głównie zupą, czasem mięsko z ziemniaczkami, jednak tą pierwszą potrawę zjadam chętniej :). Kolacja to owoc lub jogurt, do tego kromka chleba pumpernikiel. PROSZĘ O POMOC!

Witam,

Rzeczywiście ważysz trochę za dużo.
Tak wynika z BMI odniesionego do siatki centylowej.

Na masę ciała wpływa:
budowa ciała,
masa kośćca,
zawartość wody,
czy rozwój tkanki mięśniowej, która waży więcej, niż tkanka tłuszczowa, dlatego też ostatecznej oceny Twojej masy ciała powinien dokonać lekarz w czasie wizyty kontrolnej.

Proponowałabym Ci zapoznanie się z Piramidą Zdrowego Żywienia.
Jest ona dostępna pod adresem:
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite... dzieci

Warto abyś zastosowała się do poniższych wskazówek:
- unikaj kalorycznej żywności typu: słodycze, chipsy, paluszki i inne przekąski
- unikaj słodzonych napojów kolorowych oraz soków z "kartonów" (lepiej przygotować je samemu, wtedy mamy pewność, że nie zawierają dodatku cukru i są świeże)
- jeśli możesz powstrzymać się od słodzenia herbaty - zrób to
- zrezygnuj z tłustych dodatków:
- zapomnij o fast-foodach: pizzy (możesz od czasu do czasu pozwolić sobie na kawałek dietetycznej pizzy http://portal.abczdrowie.pl/dietetyczna-pizza), hot-dogach, czy hamburgerach (lepiej zjeść pogrzaną kanapkę pełną świeżych warzyw)
- naucz się pić niegazowaną wodę mineralną (pomoże pohamować uczucie głodu, możesz dodać do wody np. plasterek cytryny - będzie smaczniejsza)
- jako przekąskę chrup warzywa (rzadziej owoce, gdyż są stosunkowo kaloryczne, jeśli jednak "najdzie Cię" niepohamowana chęć na słodycze, lepiej wybrać porcję owoców)
- nie omijaj posiłków, optymalna ilość to 5 w ciągu dnia, spożywanych co ok. 3 godziny. Ostatni może być spożyty na ok. 2 godziny przed snem.)
- nie rezygnuj ze śniadań, zapewnią Ci energię na cały dzień
- poza zajęciami W-F, postaraj się jak najwięcej czasu spędzać na świeżym powietrzu i poświęcać go na aktywność fizyczną. Jeśli masz taką możliwość, zapisz się na zajęcia ruchowe w szkole - typu SKS)
- w Twojej diecie codziennie powinno znaleźć się miejsce na: warzywa, owoce, produkty zbożowe (najlepiej pełnoziarniste), chude mięso/jaja/nasiona roślin strączkowych (wymiennie), mleko i nabiał (mogą być odtłuszczone), tłuszcze (masło,margarynę, oleje roślinne).

Przeczytaj także artykuł:
http://portal.abczdrowie.pl/odchudzanie-rozpocznij-z-glowa

Możesz zajrzeć na www.abccwiczenia.pl i zapoznać się z materiałami video, w których znajdziesz przykładowe ćwiczenia.

Przede wszystkim powinnaś się zaakceptować i nie porównywać do koleżanek.
Każdy człowiek jest inny, ma inny typ sylwetki.
Nie wstydź się wizyty na basenie.
Możesz kupić kostium, który ukryje mankamenty sylwetki, o ile takie są.

Potraktuj to jako kolejną możliwość do spalenia kilokalorii.

Pozdrawiam