Jak mam schudnąć i pozbyć się brzucha?

Mam 15 lat i mam ok155cm wzrostu. Ważę 49kg ale mam mały problem kiedy tyję to wszystko idzie mi w brzuch, a żadna część ciała mi nie przytyje. Co powinnam jeść i jakie wykonywać ćwiczenia żebym nie miała zbyt dużego brzucha. Chciałabym żeby był plaski.
15 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,

Twoja masa ciała jest jak najbardziej prawidłowa.

Jeśli Twoją słabą stroną jest brzuch, powinnaś dbać o niego poprzez ćwiczenia kształtujące mięśnie brzucha. Takie ćwiczenia znajdziesz na stronie www.abccwiczenia.pl. Możesz również zapisać się na zajęcia fitness ukierunkowany na brzuch i dolne partie ciała lub regularnie wykonywać w domu popularne ,,brzuszki''.

Odżywiaj się zdrowo zgodnie z piramidą żywienia. Jedz dużo warzyw, owoców, produktów pełnoziarnistych, chudego nabiału, mięsa, czy ryb. Unikaj natomiast dużych ilości słodyczy i fast foodów. Unikaj również napojów gazowanych oraz innych produktów powodujących wzdęcia (jeśli masz z tym problem) np. warzywa kapustne, strączkowe.

Tutaj znajdziesz dodatkowe porady:
http://portal.abczdrowie.pl/sposob-na-plaski-brzuch

Pozdrawiam