Jak mam schudnąć i stracić brzuch?

Mam na imię Agnieszka i mam 13 lat ważę 58 kg a mam jedynie 154cm.Chciałabym schudnąć i stracić swój wystający brzuch przez te wakacje.Nie wiem co mam robić jaką dietę i jakie ćwiczenia mam robić.Pomóżcie mi bo przez to że jestem taka trochę grupsza nie miałam nigdy chłopaka prosze pomóżcie.Pozdrawim Agnieszka B

Witaj Agnieszko,

Twoja masa ciała nie przekracza bardzo normy. Zwłaszcza, że w Twoim wieku dziewczynki zaczynają ważyć więcej, co później samo przechodzi i masa ciała wraca do normy.

Nie rozpoczynaj diet z gazet i czy internetu - jedz to, co do tej pory tylko mądrze i o stałych porach.
Powinnaś jeść 5 posiłków dziennie, o tych samych godzinach.

Przede wszystkim jedz wszystko, ale w wersji niskokalorycznej, na przykład: mięso drobiowe - nie wieprzowe, nabiał poniżej 1,5% tłuszczu - nie sery żółte, które mają ok. 30% tłuszczu.
A do tego dużo warzyw, wody niegazowanej, pieczywo razowe, a nie jasne i oczywiście zrezygnuj ze słodyczy, słodzonych napojów gazowanych oraz słonych przekąsek.

Jeśli do tego wszystkiego zaczniesz się dużo ruszać - ćwiczyć, jeździć na rowerze, biegać to Twoja masa ciała zacznie spadać.