Jak mam schudnąć i to dość szybko?

Mam 13 lat, 172cm wzrostu i ważę 65kg. Chce schudnąć, bo wiem,że to nie jest waga, jaką powinnam mieć. Chce też ładniej wyglądać. Najbardziej interesują mnie ćwiczenia, ale inne rzeczy też. Poza tym mam za duże uda, biodra i brzuch, przez co po części mam kłopot z wybieraniem spodni.
13 LAT ponad rok temu

Witam,

Po pierwsze według siatek centylowych jesteś na około 80 centylu co oznacza, że Twoja masa ciała jest prawidłowa. Za normę uznaje się obszar między 3 a 97 centylem. Nie powinnaś się odchudzać, ponieważ jest to niekorzystne dla osób w Twoim wieku, które są w okresie intensywnego wzrostu i rozwoju. Jeśli chcesz w przyszłości uniknąć nadwagi zacznij stosować się do zdrowych nawyków żywieniowych oraz uprawiać sport.
Pomocne informacje znajdziesz tu: http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki-piramida-zdrowego-zywienia
www.abccwiczenia.pl

Pozdrawiam.