Jak mam schudnąć po dwóch ciążach?

Moja córka ma 33 miesiące, a synek 7 miesięcy. Obydwa porody miałam lekkie, bez żadnych komplikacji. Moje menu to: 7 rano - kawa rozpuszczalna z cukrem; 9 - trzy kanapki z wędliną lub żółtym serem, do tego herbata słodzona; na obiad zupa, np.pomidorowa z makaronem lub krupnik albo grochowa. Dwa razy w tygodniu ziemniaki z sosem lub kopytka itp. Na kolację znowu kanapki z wędliną lub kakao i kanapki z dżemem. Wiem, że to niezdrowe, ale ja lubię jeść, a do tego uwielbiam słodycze i czekoladę. Mam trochę silnej woli, bo jak karmiłam piersią, to umiałam wytrzymać na diecie. Jadłam gotowane mięso, nie soliłam, nie piłam kawy, nie jadłam słodyczy i widziałam, że to daje efekt, czułam się lżejsza. Nie karmię już synka cztery miesiące. Pięć lat temu ważyłam 56 kg!!! Proszę o pomoc, bo bardzo chcę schudnąć, jakie ćwiczenia można robić w domu? Czy zielona herbata pomaga przy odchudzaniu? A czerwona? Bardzo proszę, pomóżcie mi schudnąć chociaż 7 kg!!!
ponad rok temu

Witam!

Nie podała Pani żadnych danych odnośnie masy ciała, wzrostu. Nie wiem więc, czy ma Pani nadwagę, czy prawidłową masę ciała.

Na pewno uważałabym na słodycze. Kawa pita na "pusty żołądek" może działać drażniąco na śluzówkę. Bardzo niewiele spożywa Pani warzyw, owoców, nabiału. Dieta, niestety, jest bardzo monotonna. Wpływ na chudnięcie może mieć czerwona herbata.

Na podobne pytanie odpowiedziałam już pod adresem:
/pytania/mam-problem-schudnac-po-porodzie,
http://portal.abczdrowie.pl/pytania/dlaczego-nie-moge-schudnac-po-ciazy-0.

Piramidę Zdrowego Żywienia znajdzie Pani na: http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite....

Przykładowe ćwiczenia są dostępne w serwisie: www.abccwiczenia.pl.

Pomocne mogą być:
- masaże,
- ciepło-zimne natryski,
- stosowanie kosmetyków ujędrniająco-wyszczuplających,
- codzienne ćwiczenia,
- unikanie nadmiernych ilości soli (powoduje zatrzymywanie wody w organizmie).

Pozdrawiam