Jak mam schudnąć? Strasznie się czuję :(

Hej ;] Mam 14 lat, waże 92 kg ;( i mierzę ok. 1,77 m. Jestem gruba, w szczególności w ramionach, pod piersiami, na brzuchu, biodrach, udach. Tryb życia: na codzień wstaję o godzinie 6.00, nigdy nie jem śniadania. Idę do szkoły i tam CZASEM kupuję sobię bułkę w sklepiku. Przychodzę do domu ok. godziny 14.30 -15.00. Jem wtedy obiad, oczywiście pełną michę, bo inaczej nie da rady ;(. Pomiędzy posiłkami jem jabłka lub słodycze. Wieczorem, ok. 21.00, jem kolację. Z powodu dużej ilości nauki i zmęczenia nie ćwiczę (tylko tyle co na WF-ie, który bardzo lubię ;) ). Podejmowałam już baaardzo wiele prób odchudzania i przerobiłam masę diet, które po zakończeniu po pewnym czasie oddawały stracone kilogramy. Stosowałam dietę 1000 kcal, dietę tłustą bez chleba, warzyw, owoców, kupiłam program "odchudzanie na zawołanie", która nawet dawała tam jakieś efekty. W rodzinie nie ma specjalnie otyłych osób (jeśli już, to z ich własnnej winy, jak u mnie ;[ ). Byłam u lekarzy specjalistów od otyłości, powiedzieli mi, że "jestem otyła, ale nie muszę się tym zbytnio przejmować, bo nie wyglądam". W mojej rodzinie występowała cukrzyca. Jestem alergikiem i przyjmuję leki, które spowalniają chudnięcie. Najbardziej chciałabym schudnąć z 30 kg, ale wiem, że to niemożliwe, ale chciałabym zejść do ok. 70 kg. Bardzo mi zależy, aby do wakacji być osobą nie do poznania ;] Jadłospis: 11.00 - (CZASAMI, nie zawsze) bułka słodka; 15.00 - obiad (zupa lub drugie danie); 16.00-18.00 - w tym czasie jem słodycze, jabłka, mandarynki; 21.00 - kolacja (zazwyczaj kanapki, chyba że mama przyrządza zapiekankę lub pizzę, w przerwach herbata z cukrem, soki domowej produkcji, np. z porzeczki do rozcieńczania z wodą). Z góry baaardzo dziękuję za pomoc !! ;**;)

Witam,

Twoje BMI wynosi 29,39. Na siatce centylowej odpowiada to otyłości (dodam, że siatka kończy się na BMI równym 28, Twój stosunek masy ciała do wzrostu jest jeszcze większy). Jeśli teraz nie zmienisz swoich nawyków i nie zaczniesz podejmować aktywności fizycznej - otyłość zniszczy Twoje zdrowie. Możliwe, że część kg wynika ze stosowanego leczenia alergii, reszta jednak jest wynikiem złej diety i niewielkiej aktywności.

Przede wszystkim:
- Zacznij jeść śniadania i II śniadania!
- Nie podjadaj słodyczy!
- Zacznij się ruszać.
- Nie stosuj diet 1000 kcal i innych tego typu.

Zalecałabym spożywanie 5 posiłków dziennie:
- śniadanie, obiad, kolacja jako posiłki główne, o większej kaloryczności,
- II śniadanie, podwieczorek - mniejsze, o mniejszej kaloryczności, w formie przekąsek.
Ostatni posiłek zalecałabym na 2-3 godziny przed snem. Przynajmniej 1 posiłek powinien być ciepły. Nie można zapominać o śniadaniu. Posiłki powinny być spożywane w spokoju, powoli. Należy dokładnie żuć każdy kęs. Od stołu dobrze jest odejść z niedosytem – uczucie sytości pojawia się dopiero po pewnym czasie.

To, co możesz zrobić, to wyeliminować "bomby kaloryczne": cukier dodawany do kawy i herbaty, kolorowe, słodzone napoje gazowane i soki z dodatkiem cukru, tłuste wędliny, serki topione, serki typu fromage, feta, sery żółte, tłuste, zawiesiste zupy (śmietanę można zastąpić np. jogurtem 0%), tłuste placki, kotlety, kluski, fast foody, ciasta, ciasteczka, smażone potrawy (zwłaszcza w panierce, która chłonie tłuszcz jak gąbka).

W Twojej diecie codziennie powinno znaleźć się miejsce na:
- warzywa,
- owoce,
- produkty zbożowe (najlepiej pełnoziarniste),
- chude mięso/jaja/nasiona roślin strączkowych (wymiennie),
- mleko i nabiał (mogą być odtłuszczone),
- tłuszcze (masło,margarynę, oleje roślinne).

Piramidę Zdrowego Żywienia znajdziesz na: http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite... dzieci.

Naprawdę warto, abyś zmobilizowała się do ćwiczeń! Znacząco przyśpieszają efekty diety. Możesz to łatwo sprawdzić. Unikaj niezdrowej żywności, jedz regularnie i codziennie poświęć na aktywność co najmniej 30 minut (ćwiczenia znajdziesz na www.abccwiczenia.pl). Spisz swoje wymiary w dzienniczku i sprawdź je po miesiącu. Na pewno zauważysz różnicę. Trening osób otyłych różni się od treningu osób zdrowych: http://portal.abczdrowie.pl/trening-dla-otylych.

Pozdrawiam