Jak mam się odchudzać? Jaka dieta dla mnie?

Jestem Asia, mam 14 lat. Przy wzroście 162 ważę 69 kg. Jak każda nastolatka chciałabym zgubić zbędne kg. i dobrze wyglądać. Zaczęłam dietę Dukana schudłam 4 kg, ale nie mogłam długo ciągnąć tej diety bo nie miałam zbytnio dużo czasu. Brałam tabletki odchudzające s***. Ćwiczę w domu robie brzuszki prawie codziennie, kręcę hula-hop (słyszałam, że pomaga), latem jeździłam na rowerze. Mam tańce 2 razy w tygodniu i 2 godziny wf. Nie mam szybkiej przemiany materii i to jest bardzo złe. Wystrzegam się słodyczy chociaż nie jest to łatwe i czasami po nie sięgam. Nie jadałam wcześniej śniadań ale słyszałam ze jest to niezdrowe i wcale nie pomaga schudnąć. Niestety podjadam i pije mało wody. Proszę o pomoc, czyli chciałabym wiedzieć co mogłabym jeść żeby mieć dobrą przemianę materii i żeby schudnąć. I jakie ćwiczenia są dobre na brzuch uda i łydki. Lepszy jest basen czy siłownia? Bardzo bardzo bardzo proszę o pomoc.:*

Witaj Asiu,
Twoje aktualne BMI wynosi ponad 26, co przekracza 97 centyl. Oznacza to, że występuje u Ciebie otyłość. Żeby Twoja waga była w normie powinnaś pozbyć się ok. 9-10 kg.
Na pewno byłoby najkorzystniej gdybyś wybrała się do dietetyka, który napisałby dietę specjalnie dla Ciebie.
Absolutnie nie powinnaś stosować żadnych „modnych” diet, gdyż są one na dłuższą metę nieskuteczne (kończą się efektem jo-jo), a co ważniejsze w Twoim wieku mogą zaburzyć proces wzrostu i rozwoju. Również niebezpieczne dla zdrowia mogą być tabletki odchudzające.
Jeżeli w najbliższym czasie nie uda Ci się umówić na wizytę do dietetyką już dziś zacznij wprowadzać zdrowe nawyki żywieniowe. Przeczytaj poniższe artykuły:
http://abczdrowie.pl/zasady-zdrowego-odzywiania
http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki
Piramida natomiast powinna być dla Ciebie wskazówką, z których produktów komponować posiłki:
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite#piramida
To co korzystnie wpływa na przyśpieszenie przemiany materii to:
- częste a małe posiłki o regularnych porach, koniecznie śniadanie, najlepiej ok. pół godziny po przebudzeniu
- brak podjadania
- wzrost aktywności fizycznej
- produkty bogate w błonnik np. pełnoziarniste produkty zbożowe
- niektóre przyprawy, zielona herbata
Myślę, że dobrze byłoby gdybyś przebadała tarczycę. Niektóre choroby tarczycy mogą spowalniać przemianę materii.
Pozdrawiam Cię serdecznie i życzę powodzenia,
Agnieszka Kuczewska