Jak mam się odżywiać aby schudnąć do wakacij?

Witam! Ważę 56kg najbardziej zależy mi na tym aby mój brzuch stal się mniejszy, mam 14lat , jestem dziewczyną, na śniadanie zazwyczaj jadam płatki fitness, następnie w szkole po 3 lekcji bułkę razową lub chleb z serkiem Turkiem lub z szynką.. Obiad jem w szkole wiec są to przeróżne dania.. Staram się jeść tylko zupę. Między posiłkami podjadam, najczęściej są to batoniki, chipsy, czekolada, żelki, draże bądź pistacje...Kolacje jem miedzy godzina 19, a 20 niekiedy jem jajecznice z szynka i pieczarkami lub chleb biały .. Najczęściej chodzę spać miedzy godzina 22, a 23 więc w miedzy czasie coś podjadam:/. Chodzę do klasy sportowej wiec mam codziennie po 2wf, na którym ćwiczę, jak przyjdę do domu i mi się chce to robie 10-20 brzuszków z przerwami 5-10sec. Próbowałam się ograniczać ze słodyczami ale nic z tego.. Zawsze jak mam ochotę na cos słodkiego to nie mogę się powstrzymać.. W mojej rodzinie tylko dziadek cierpi na otyłość ale to od około 10lat ponieważ nie może się zbytnio ruszać i utył..

Witam,

Prosiłabym o podanie wzrostu, ta informacja jest potrzebna do ustalenia, czy stosunek masy ciała do wieku, wzrostu i płci, przyjmuje wartość prawidłową.
Zapoznaj się z Piramidą Zdrowego Żywienia:
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite... dzieci (przeznaczoną dla zdrowych nastolatków).

Jeśli zjadasz sporo słodyczy, ograniczyłabym ich ilość i zamieniła na zdrowsze i jednocześnie słodkie produkty, np. owoce, soki owocowe (świeże, niesłodzone), desery mleczne.

Z diety powinny zostać WYELIMINOWANE wszystkie produkty, na które jesteś uczulona!!
Z tego też względu menu powinnaś uzgodnić z rodzicami, w oparciu o diagnozę lekarską.

Pieczywo wybieraj pełnoziarniste, ciemne, typu graham, z dodatkiem nasion.
Do kanapek zjadaj warzywa.
Jadaj regularnie, co ok. 3h (łącznie 4-5 posiłków).
Ostatni powinien przypadać na ok. 2-3 h przed pójściem do łóżka.

"Brzuszki" powinny przynieść zamierzony efekt (w czasie ich wykonywania powinna nadzorować Cię osoba dorosła).

Pozdrawiam