Jak mam się pozbyć obecnej wagi?

Mam bardzo duży problem i nie potrafię go zlikwidować. Mam 15 lat i ważę ok.90kg to jest bardzo dużo w moim wieku. Byłam u lekarza i wiem jak co robić. Lecz nie mogę schudnąć. A za ok. 2 miesiące mam kontrole i chciałabym się pozbyć tłuszczu z mojego brzucha, ramion, i nóg (jakieś ćwiczenia). Czy warto przejść na dietę białkową czy pozostać przy tej którą mam. bardzo proszę poradźcie mi, bo nie wiem co mam robić.
15 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie.

Jeżeli dieta została ułożona przez dietetyka zdecydowanie odradzam jej zmianę. W Pani wieku szczególnie ostrożnie należy dobierać wszystkie diety ze względu na fakt iż organizm nadal się rozwija i potrzebuje do tego odpowiednich składników.
Dieta proteinowa nie jest dobrym pomysłem. Doprowadza ona do zakwaszenia organizmu.

Jeżeli chodzi o aktywność fizyczną to jest ona jak najbardziej wskazana. Proszę pamiętać o systematyczności - minimum to 3 razy w tygodniu po minimum 30 minut. Dobór aktywności zależy od Pani i od Pani wydolności. Wiele ćwiczeń znajdzie Pani na naszym portalu, z zakresu różnych technik i różnych partii ciała.

Polecam Pani jeszcze artykuły zawarte na portalu poświęconemu odchudzaniu, między innymi:
http://portal.abczdrowie.pl/psychologia-w-odchudzaniu

http://portal.abczdrowie.pl/odchudzanie-w-grupie-wsparcia
Proszę się nie poddawać. Trzymam kciuki.

Pozdrawiam.