Jak mam się wyluzować i chociaż na trochę zapomnieć?

Jestem nieśmiały, mam niskie poczucie wartości, brak poczucia humoru itp. Od razu zaznaczę że alkohol piję okazyjnie a innych używek nie używam. Jeszcze parę lat temu gdy byłem na imprezie i trochę wypiłem to potrafiłem wyluzować, bawić się, podejść do nieznajomych dziewczyn i zatańczyć i ogólnie było lepiej. Teraz gdy piję to piję równo ze znajomymi a czasami nawet więcej bo... nie działa. Alkohol nie pomaga mi się już lepiej bawić i nie dodaje odwagi a nawet pogłębia moje i tak niskie poczucie wartości. Nie próbuję pić więcej skoro to i tak bez sensu. Dlaczego tak mam? Nie potrafię się bawić bez i z alkoholem. Jak mam się wyluzować i chociaż na trochę zapomnieć?

Dzień Dobry Panu,

Dziękuję Panu za kontakt :)

Przyznaję, że z dobrymi myślami przeczytałam Pana relację o Pana doznaniach oraz o poczuciu niedoboru jakości w odczuwaniu/czerpaniu radości z relacji międzyludzkich, pod wpływem spożywania alkoholu...

Jak ja to widzę?
Jest to dla Pana sygnał, by na poważnie zająć się Sobą, by popracować rozwojowo, nad poczuciem własnej wartości, pod okiem Psychologa.
By nie uciekać przed sobą, a podjęć wyzwanie...
Jestem przekonana, że jest w Panu dużo siły, pomimo, że obecnie Pan czuje/postrzega inaczej?

Chciałabym się z Panem podzielić, że większość Ludzi odgrywa w swoim życiu wiele ról..., często je zmienia i powstaje taka trudność oddzielenia od tego, co prawdziwe, co odpowiada, a co nie.
Jest to sprzeczne z usposobieniem danej Osoby.

Poszukiwanie luzu, o którym Pan napisał, może sprawić u Pana odkrycie, co jest przyczyną tego braku luzu - po to by mógł Pan znaleźć sposób na uzewnętrznienie uczuć, by podzielić się nimi z godnym zaufania Psychologiem.

Chcę Panu powiedzieć, że przyznanie się do tego, że poszukuje Pan dla siebie wsparcia specjalistycznego, jest już inspirującym krokiem, by pomóc samemu Sobie.

Dlatego proszę nie zostawać w tym i z tym samemu i skontaktować się z Poradnią Zdrowia Psychicznego, celem podjęcia pracy terapeutycznej.

Gdyby miał Pan życzenie rozmowy ze mną via Skype, zapraszam serdecznie do kontaktu.

Wspieram Pana mentalnie i życzę Panu (nie) zwyczajnej pomyślności,

irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605