Jak mam skutecznie leczyć schizofrenię paranoidalną?

Witam. Mam(?) schizofrenie paranoidalna. Za 3 dni mam wizyte u lekarza i boje sie kilku rzeczy. Powiedziec, ze od ponad roku prawie lekow nie biore, dlaczego mnie u niej ostatnio nie bylo, ze nie mam urojen teraz i glosow, wiec boje sie, ze pomysli ze ja symuluje chorobe, bo w dodatku na rencie jestem i nie pracuje i mam powazne problemy lękowe, boje sie ludzi itd. Pierwsza diagnoza to byla fobia spoleczna. Jestem malomowny i mam problemy z rozmawianiem i opisywaniem mojego stanu. Mowie ogolnie i nie wszystko, bo ze stresu zapominam. Zawsze jak zle sie czuje to ukrywam to i probuje nie dac tego po sobie poznac, ale nie oklamuje jej, mojego lekarza. Mialem zawsze silne objawy psychotyczne, ale nie wierzylem urojeniom na 100%, zalezalo od mojej sytuacji, zwykla nadinterpretacja, nadmierna podejrzliwosc i sprzyjajace temu moje problemy o tej samej tresci, te realne wprost bez wyobrazen. Tak, watpie w ta diagnoze i mysle, ze lekarz moglby myslec, ze symuluje i to sa moje obawy :/ Nagle urojen i glosow nie mam, same minely bez lekow i to jest dziwne. Przez moj strach oszaleje kiedys, nie przez niby urojenia w ktore sie wpasowaly w moja nieciekawa sytuacje... Powinienem tego wszystkiego sie bac? Zlej diagnozy, niezrozumienia przez moja malomownosc? Ja nie umiem u niej za duzo i dokladnie mowic :/ Watpie bym pokonal stres i z nia na powaznie o tym porozmawial, wiec mam pytanie jak inny lekarz stad widzialby takiego pacjenta jak ja?

Być może dobrze będzie zrobić sobie "ściągnę" na to spotkanie? Zapisać sobie wszystko, co chciałby Pan powiedzieć lekarzowi, a co może Panu wypaść z głowy gdy przyjdzie co do czego. Lekarz nie jest po to, by utrudniać czy wręcz robić jakieś reprymendy, ale po to, by pacjentowi pomóc. I pan takiej pomocy potrzebuje. Szczególnie polecam podjąć psychoterapię tak, by mógł Pan wchodzić w relacje społeczne bez obaw. Pozdrawiam

Witam Pana,
zalecane jest kompleksowe leczenie psychiatryczne, farmakoterapia oraz wskazane jest wsparcie psychoterapeutyczne.
Pozdrawiam serdecznie