Jak mam stanąć na nogi po udarze?

W czerwcu ubiegłego roku złapało mnie coś w rodzaju udaru - w karcie mam niedowład połowiczny lewostronny niedużego stopnia, ustępujący.

Odjęło mi mowę rękę, lewa nogę, ale po 2 tyg. pobytu w szpitalu ustąpiło. CT głowy nic nie wykazało. Wróciłam do pracy - praca stresująca, a szef jakby chciał być świętym. W lutym powtórzyła się sytuacja. W szpitalu już raczej mnie zbyli - wracam do pracy, ale już nie daję rady. W czerwca powtórka, lekarz neurolog odesłał mnie do psychiatry. Psychiatra twierdzi, że to nerwica i należy powtórzyć CT głowy. Faszerują mnie lekami, psychitra swoją drogą, neurolog dokłada.

Od czerwca jestem wrakiem człowieka - wymioty, ból głowy taki, że tracę chęć do życia, zawroty, upadki, potłuczenia... Gdzie mam iść i jak dalej żyć?

KOBIETA ponad rok temu

Witam!

Dolegliwości, które Pani opisuje mogą być konsekwencją zaburzeń nerwicowych, ale również podłożem tego mogą być dolegliwości somatyczne. Proponowałabym, aby skorzystała Pani z konsultacji u innego lekarza, wykonała wszelkie badania, które potwierdzą bądź nie podłoże somatyczne dolegliwości.

Jeżeli badania wykluczą podłoże somatyczne, wówczas powinna Pani pomyśleć o rozpoczęciu psychoterapii i leczeniu farmakologicznym u lekarza psychiatry. Warto, aby obserwowała Pani swoje dolegliwości, czy po przyjmowanych teraz lekach czuje się Pani lepiej, etc.

Proszę odpowiedzieć sobie również na pytanie, czy objawom, o których Pani wspomina nie towarzyszyły sytuacje stresogenne, które mogły przyczynić się do takiego samopoczucia.

Pozdrawiam