Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 3 9 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak mam stosować dietę, przy chorobie i lekach?

Cześć, jestem Sara mam 11 lat, 146 cm wzrostu i ważę 51 kg. Chce schudnąć, ponieważ dzieci w szkole się ze mnie śmieją. Musze powiedzieć, że moja aktywność fizyczna kończy się na spacerach i hula hop, bo jestem chora na nerki, mam nerczyce i jestem na e***. Nigdy nie stosowałam diet. W mojej najbliższej rodzinie nikt nie jest otyły. Nie byłam u lekarza na otyłość, lecz chodzę z moją mamą do nefrologa w sprawie tej choroby nerek. Lubie jeść przekąski, wypijam od 1l do 2l w zimn dni od 3l do 5l w lato. W weekend jem więcej. Pomóżcie mi to zwalczyć, Sara.

KOBIETA, 11 LAT ponad rok temu

Mezoterpia igłowa twarzy i dekoltu

Mezoterapia igłowa to zabieg, który możesz odbyć w gabinecie dermatologii estetycznej. Polega na wstrzyknięciu substancji leczniczych bezpośrednio w obręb skóry. Zobacz, jak wygląda zabieg.

Witam,

Niestety niewiele mogę Ci pomóc, ponieważ nie znam dokładnie przebiegu Twojej choroby oraz towarzyszących jej dolegliwości. Twój lekarz powinien Ci doradzić i zalecić, co powinnaś jeść a czego unikać, aby dodatkowo utrzymać prawidłową masę ciała. Możesz również udać się do dietetyka, który przeprowadzi z Tobą dokładny wywiad żywieniowy, dzięki czemu będzie mógł ustalić dla Ciebie odpowiednią dietę.
Twoja obecna masa ciała na siatkach centylowych mieści się poniżej 97 centyla, co oznacza iż nie masz nadwagi. Nie powinnaś się przejmować dziećmi w szkole, które niestety potrafią być okrutne. Bądź sobą i nie daj się innym.  

Pozdrawiam.
 

Dietetyk w poradni dietetycznej JeszFresh w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy