Jak mam szybko i skutecznie schudnąć? Pomocy!

Mam 12 lat. Ważę około 60 kg. Mój wzrost to 154 cm. Pomocy... bardzo chcę schudnąć ! Proszę o porade czego unikać i jak ćwiczyć. Chcę naprawdę z tym walczyć. Proszę nie proponować mi wizyt u lekarza albo dietetyka... Proszę o konkretną odpowiedz. Chciałabym schudnąć jak najszybciej, ponieważ bardzo jestem niezadowolona z mojej otyłości. Proszę o jak najszybszą pomoc.... :( Naprawdę bardzo mi zależy... :((
12 LAT ponad rok temu

Witam,

Rzeczywiście ważysz zbyt dużo.
Konkretną odpowiedzią jest skierowanie Cię do specjalisty.
Jesteś niepełnoletnia stąd nadzór lekarza/dietetyka jest niezbędny.
O wszystkich podejmowanych działaniach powinni być informowani Twoi rodzice, gdyż pozostajesz pod ich opieką.
Produkty, które powinny znaleźć się w Twoim menu, obrazuje Piramida Zdrowego Żywienia:
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite... dzieci

Co do produktów, których spożycie należy znacząco ograniczyć, to są to:
kolorowe napoje z dodatkiem cukru,
tłuste wędliny np. salami, boczek, mortadela,
serki topione, typu fromage, feta,
sery żółte (wybierz te w wersji light),
tłuste, zawiesiste zupy (śmietanę można zastąpić np. jogurtem 0%),
tłuste placki, kotlety, kluski,
"fast-food'y",
 ciasta, ciasteczka, czekolada, batony,
potrawy polane sosem,
dania smażone typu schabowy,
słone przekąski typu paluszki, krakersy,
słodkie drożdżówki.

Co do ruchu, to wskazane byłyby zajęcia na basenie (zmuszają do pracy praktycznie wszystkie mięśnie), zajęcia typu SKS oraz ćwiczenia poszczególnych partii mięśniowych (przykładowe znajdziesz na www.abccwiczenia.pl - pamiętaj, że są one przeznaczone dla osób zdrowych, muszą być wykonywane pod nadzorem osoby dorosłej).

Jadaj regularnie, co ok. 3 h.
Nie rezygnuj ze śniadania.
Do szkoły zabieraj II śniadanie, unikaj podjadania między posiłkami.

Pozdrawiam
________________________________________________
We wszystkich sprawach konsultuj się z rodzicami.