Jak mam zajść w ciążę? Czy jestem bezpłodna?

Witam. Mam 26 lat jestem w związku 6 lat i chciałabym zajść w ciążę aczkolwiek nie mogę:( Co mam zrobić w tej sytuacji? Pozdrawiam
26 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

O problemach z zajściem w ciążę można mówić, jeśli do ciąży nie doszło pomimo regularnych stosunków seksualnych (bez zabezpieczenia) przez pół roku. Regularnych tzn 2-3 razy w tygodniu (częstsze stosunki mogą utrudniać zajście w ciążę). Jeśli po tym czasie do zapłodnienia nie dojdzie, powinna Pani udać się do lekarza (razem z partnerem - blisko w 50% przypadków problem leży po stronie mężczyzny).