Jak mam zaufać mężowi?

Nie umiem sobie z tą sytuacja poradzić. Gdy mąż wraca z pracy to ja od razu sprawdzam mu telefon czy czasem nie napisała do niego lub nie dzwoniła. Wczoraj właśnie zobaczył jej zdjęcie z innym chłopakiem to tak się zachowywał jak by był zły że ona sobie układa na nowo życie. Dla mnie to jest wszystko takie ciężkie. Bo zawsze mnie okłamywal że nie pisał z nią a i tak pisał.Teraz boję mu się zaufać bo i tak mnie okłamie. Nie wiem jak mam sobie poradzić.

Witam Panią serdecznie. Warto byłoby szczerze porozmawiać o wzajemnych uczuciach oraz o tym, na czym właściwie oparty jest Państwa związek. Nie da się ufać komuś, kto nas okłamuje, a bez zaufania chyba nie da się stworzyć prawdziwego związku. Państwo powinni udać się na terapię małżeńską i wyjaśnić sobie całą tą sytuację. Jeżeli mąż nie chce podjąć terapii powinna Pani sama zgłosić się do doświadczonego psychologa - psychoterapeuty i podjąć własną psychoterapię. Jest to dla Pani okazja na uporządkowanie emocji i zastanowienie się nad tym, jak Pani chce być traktwana w najbliższych relacjach. Życzę Pani owocnej pracy. Małgorzata Danielewicz