Jak mam zgubić 24 kilogramy?

Witam. Przed ciąża ważyłam 59 kg przy wzroście 166 cm, a teraz 83 kg. Bardzo chciałabym stracić te kg, myśle o diecie kopenhadzkiej czy to da jakies efekty?
ponad rok temu

Witam serdecznie,

Zdecydowanie odradzałabym Pani dietę kopenhaska. Jest to dieta bardzo niedoborowa, po której wiele osób miało problemy ze zdrowiem. Powoduje niedobory składników odżywczych, zasłabnięcia, problemy z koncentracją, napady głodu, zmniejszenie metabolizmu i oczywiście efekt jo-jo po powrocie do dawnego sposobu jedzenia.

Moja rada jest taka, aby zaczęła Pani stopniowo ograniczać kaloryczność posiłków. Dieta powinna się rozpoczynać od około 1500kcal i stopniowo się zmniejszać do 1000kcal (ale na pewno nie do 400kcal tak, jak w przypadku diety kopenhaskiej).

Zapobiega to napadom głodu, niedożywieniu, anemii, złemu samopoczuciu oraz innym problemom ze zdrowiem.

Podstawowe zasady prawidłowej diety redukującej masę ciała to:

- regularne i częste posiłki (4-5 posiłków dziennie o stałych porach)
- wzmożona aktywność fizyczna (conajmniej 20 minut dziennie)
- wybieranie produktów niskotłuszczowych oraz niskokalorycznych.

Stosując dietę racjonalną i mądrą możliwa jest redukcja masy ciała o 1kg tygodniowo bez efektu jo-jo.