Jak masturbacja wpływa na erekcję?

Mam pytanie, otóż masturbuję się od jakichś 3 lat, czasem nawet i po 3,4 razy dziennie. Ostatnio zauważyłem, że mój penis nie jest mocno twardy, znaczy jest sztywny i twardy, ale tylko przez 30 sekund masturbacji, potem troszkę mięknie. Gdy przestanę się masturbować, wszystko wróci do normy. Proszę o dokładną odpowiedź.

Witam!

Masturbacja nie ma żadnego wpływu na powstawanie zaburzeń erekcji i jest normalnym elementem rozwoju psychoseksualnego człowieka. Zaburzenia wzwodu mogą mieć podłoże organiczne lub psychiczne. Warto, żebyś skonsultował swój problem z lekarzem urologiem lub seksuologiem. Lekarz będzie mógł stwierdzić, czy podłoże zaburzeń jest organiczne. Jeśli problem będzie tkwił w psychice, to należy skonsultować się z seksuologiem lub psychologiem. Psychiczne problemy powodujące zaburzenia erekcji rozwiązuje się w trakcie terapii.

Pozdrawiam