Jak mieć szczupłe uda i płaski brzuch?

Cześć! Jestem Aneta, mam 12 lat, 154 cm wzrostu i ważę 51 kg. Uważam, że mam nadwagę. U mnie w rodzinie są osoby otyłe. Uczęszczam na wf. Próbowałam się odchudzić, ale wciąż nie działa. Chciałabym schudnąć, proszę o poradę. Nie chcę tabletek, lecz sposób odżywiania się i ćwiczenia. Bardzo proszę, pomóżcie :)

Witam,

Po pierwsze muszę zaznaczyć, że nie masz nadwagi. Twoja masa ciała jest prawidłowa i nie musisz się odchudzać. Wystarczy spojrzeć na siatki centylowe dla Twojego BMI, którego wartość mieści się między 75 a 90 centylem (jest na około 80 centylu). Za normę uważa się obszar między 3 a 97 centylem.

Dlatego jeśli chcesz utrzymać prawidłową masę ciała, polecam aktywność fizyczną oraz przestawienie się na zdrowe nawyki żywieniowe. Ćwiczenia, które możesz wykonywać możesz znaleźć na naszej stronie www.abccwiczenia.pl. Polecam również aktywność fizyczną, która rozwija wszystkie partie ciała - rower, pływanie, jogging czy jazda na rolkach.

Na temat zdrowych nawyków żywieniowych dowiesz się z artykułów http://portal.abczdrowie.pl/dieta-srodziemnomorska, http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki-piramida-zdrowego-zywienia

Pozdrawiam.