Jak mieć zgrabne nogi?

65 kg, 18 lat, kobieta, sprawna fizycznie, ćwiczę na wf., a tak poza tym to w domu raczej nie ćwiczę. Wcześniej próbowałam schudnąć, stosując tzw. głodówki. W mojej rodzinie nie występuje otyłość ani nadwaga. Chciałabym schudnąć tak z 6 kg w szczególności z ud, mogą być jakieś ćwiczenia:)
ponad rok temu

65 kg, 18 lat, kobieta, sprawna fizycznie, ćwiczę na wf., a tak poza tym to w domu raczej nie ćwiczę. Wcześniej próbowałam schudnąć, stosując tzw. głodówki. W mojej rodzinie nie występuje otyłość ani nadwaga. Chciałabym schudnąć tak z 6 kg w szczególności z ud, mogą być jakieś ćwiczenia:)

Witam!

Odradzam wszelkiego rodzaju głodówki. Więcej informacji na temat szkodliwości głodówek znajdziesz pod adresem:
Czy głodówka jest zdrowa?

Nie podałaś wzrostu, więc nie wiem, czy tak naprawdę masz nadwagę, czy też nie.

Najlepsze będą ćwiczenia angażujące mięśnie w rejonie pośladków i ud. Dobre efekty może przynieść:
- odwodzenie bioder w pozycji stojącej (do ćwiczenia można wykorzystać także specjalne gumy rozciągające, które wymagają włożenia w ćwiczenie większej siły),
- różnego rodzaju wykroki (można wykonywać ze sztangą, z hantlami lub bez),
- odwodzenie biodra w leżeniu bokiem,
- odwodzenie uda w bok w klęku podpartym na podłodze,
- prostowanie biodra w pozycji stojącej,
- prostowanie biodra w klęku podpartym,
- prostowanie biodra w leżeniu przodem,
- unoszenie miednicy w leżeniu tyłem,
- unoszenie miednicy ze stopami ułożonymi na ławeczce.

Myślę, że bardzo dobrym rozwiązaniem byłaby wizyta na siłowni, gdzie można skorzystać z wielu specjalistycznych przyrządów, a także fachowej porady trenera, który zawsze pomoże, jeśli ćwiczenia nie są wykonywane poprawnie i zmotywuje do systematyczności.

Obwód pupy, bioder i ud pozwalają zmniejszyć zajęcia aerobiku. Są to: ABF, rowery (spinning), fat burning (zajęcia nastawione na spalanie tkanki tłuszczowej), step (zajęcia na stepie), dance (układ choreograficzny, taneczny) oraz magic bar (zajęcia ze sztangami i dużą ilością wypadów i przysiadów).

Zadbaj, aby codziennie przeznaczyć co najmniej 30 minut na aktywność fizyczną. Po takim czasie zaczynają być spalane rezerwy tkanki tłuszczowej.

Z diety wyeliminować należy: cukier dodawany do kawy i herbaty, kolorowe, słodzone napoje gazowane i soki z dodatkiem cukru, tłuste wędliny, serki topione, serki typu fromage, feta, sery żółte, tłuste, zawiesiste zupy (śmietanę można zastąpić np. jogurtem 0%), tłuste placki, kotlety, kluski, ciasta, ciasteczka, fast foody, smażone potrawy (zwłaszcza w panierce, która chłonie tłuszcz jak gąbka).

Pozdrawiam ciepło!