Jak mogę bezpiecznie i skutecznie schudnąć?

Dzień dobry, niedawno skończyłam 17 lat (jestem w II klasie liceum). Ważę 52 kg i mam 162 cm wzrostu. Uważam, że jestem nieco za gruba. Od jakiegoś czasu próbuję się odchudzić, ale brakuje mi silnej woli i często nie potrafię sobie odmówić czegoś słodkiego. Czasem wymiotuję, nie potrafię określić jak często, ponieważ czasem nie wymiotuję kilka tyg. a czasem nawet 4 razy w tyg. Po prostu jedzenie podchodzi mi do gardła, nie prowokuję ich, wkładając palce do gardła, ale też ich nie powstrzymuję. Nie potrafię tego określić, ale gdy czuję, że za dużo zjadłam, to potrafię na zawołanie zwymiotować.

Wszyscy mówią, że jestem chuda, ale myślę, że tu chodzi o to, że jestem dosyć płaska. Nieraz jak patrzę w lustro, to widzę grubą osobę. Bardzo chciałabym schudnąć tak do 48 kg. Nie cierpię na żadne dolegliwości typu brak okresu, wypadanie włosów, itp. Jedyne co wszyscy mi mówią, to że mam dosyć słabą odporność (w I klasie chyba z 5 razy miałam antybiotyki na anginę, a w tym roku szkolnym, jak dotąd raz miałam antybiotyk i drugi raz w tym miesiącu jestem przeziębiona). Nie głodzę się, może nie jem zbyt dużo (rano płatki z mlekiem, na obiad ziemniaki lub jajecznica, na kolację znów płatki z mlekiem lub jakaś kanapka, w między posiłkami jakiś jogurt, owoc lub coś słodkiego. Nie odczuwam głodu, niekiedy jem tylko dlatego, bo wiem że muszę. Czasem czuję wstręt do jedzenia, bo boję się, że od niego przytyję, i wtedy nie jem. Bardzo liczę na jakąś poradę, w jaki sposób mogę osiągnąć wyznaczoną wagę, nie głodząc się, ale żeby to nie trwało długo. Pozdrawiam!:)

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie,
Twoja masa ciała jest idealna w stosunku do wzrostu i nie ma żadnej potrzeby, abyś się odchudzała.

Okresowe prowokowanie wymiotów i restrykcyjne diety mogą rozwinąć się w pełnoobjawową bulimię.
Twoja wymarzona waga znajdowałaby się poniżej normy i oznaczałaby niedowagę.
Jeśli chcesz wymodelować swoją sylwetkę - byłoby znacznie korzystniej zaangażować się w ogólnorozwojowy sport. Dzięki zajęciom sportowym możesz również nawiązać nowe kontakty, poznać ciekawych ludzi.
Serdecznie pozdrawiam