Jak mogę córce pomóc z bólem brzucha?

Dzień dobry, mam córkę 2 letnią. W czwartek wymiotowała 3 razy,miała biegunkę ok 15 razy na dobę oraz gorączkę max temp. 38,2. Podawałam Jej Apap na zmianę z Nurofenem do tego Multilac. W sobotę podałam Jej węgiel i dzisiaj miała już tylko jeden raz biegunkę. Od wczoraj boli Ją brzuszek. Dzisiaj ból brzucha był bardzo mocny rano,popołudniu. Na wieczór ból brzuszka znowu powrócił więc podałam Jej Espumisan oraz Apap. Jak mogę córce pomóc i czemu jest ten ból brzucha.Jak długo to będzie trwać?

Dzień dobry,
Córka ma objawy ostrej infekcji przewodu pokarmowego. W czasie takiej infekcji często występują bóle brzucha. Objawy utrzymują się przez kilka dni. W celu łagodzenia dolegliwości bólowych brzuszka można doraźnie stosować lek p/bólowy. Probiotyk jest również wskazany.