Jak mogę namówić męża na dziecko?

Jak mogę namówić męża na dziecko?Bardzo chciałabym je z nim teraz mieć.Do niego nie trafią żadne argumenty,bo już dawno próbowałam z nim o tym pogadać,aż w końcu odpuściłam.Jest jeszcze jedna sprawa.Nie układa mi się w małżeństwie.Jak to zmienić?Nie jestem w ogóle szczęśliwa.Proszę powiedzieć,co zrobić,by to się wreszcie zmieniło.

Dzień dobry!

Decyzja o pojawieniu się na świecie dziecka jest jedną z najważniejszych życiowych decyzji, stąd powinna i warto, żeby była podejmowana przez oboje partnerów świadomie i dobrowolnie. To ważne zarówno dla szczęścia każdego z Was z osobna, jak i dla dobra Was jako pary i rodziny - oraz samego dziecka.

Zachęcam do odejścia od podejścia "jak namówić męża na dziecko" w kierunku lepszego zrozumienia, jakie jest stanowisko męża wobec bycia rodzicem, jakie widzi tego plusy, a jakie minusy, co kształtowało jego poglądy, czy bierze pod uwagę, że mogą się one zmieniać z czasem itp.

Wspomina Pani, że oprócz tego tematu zmagacie się Państwo także z innymi trudnościami w małżeństwie. Trudno odgadnąć, co może być tego przyczyną bez osobistego kontaktu z Państwem. Być może różnice poglądów, potrzeb i doświadczeń życiowych? Być może różnice cech osobowości? Być może trudności w komunikowaniu się? Być może jakieś elementy Państwa relacji, historii Waszego związku i wzajemnych uczuć?

Drogą odkrywania przyczyn trudności par oraz potencjału związku i rozwiązywaniu pojawiających się problemów - jest psychoterapia małżeńska.

Pozdrawiam!

Witam,
Chce pani zmienić coś w małżeństwie, czy mieć dziecko bez względu na to z kim? To dwie różne sprawy... Myślę, że dobrze by było aby pani zastanowiła się co jest dla pani ważniejsze, dziecko czy porozumienie w małżeństwie. Czasami jest to trudne do pogodzenia.
Pozdrawiam