Jak mogę odczytać mój wynik RM z kontrastem?

Wynik rezonansu magnetycznego z kontrastem. Badanie MR głowy przeglądowe w sekwencjach T1,T2, FLAIR, BFFE,VenBold i DWI z mapa ADC z środkiem kontrastowym. Badanie wskazuje prawidłowe zróżnicowanie oraz sygnały kory i istoty białej mózgu Zmian ogniskowych lub patologicznego wzmocnienia sygnałów po podaniu środka kontrastującego nie stwierdza się. Brak danych dla efektu masy. Ognisk ograniczonej dyfuzji w sekwencji DWI nie stwierdza się. Sekwencja SWI nie wykazuje pokrwotocznych depozytów hemosyderyny. Morfologia i sygnały ciała modzelowatego w gr. normy. Kąty mostkowo-móżdżkowe nieuciśnięte. Układ komorowy symetryczny, w normie. Sekwencje obrazowania naczyń wykazują w prawym płacie ciemieniowym wachlarzowato schodzące się drobne gałęzie żylne do pojedyńczego, nieco szerszego pnia. Obraz odpowiada rozwojowej malformacji żylnej (DVA), drenującej do zatoki strzałkowej górnej. Wnioski: DVA w prawym płacie ciemieniowym. Ognisk demielinizacyjnych nie stwierdza się. Proszę o opinię na temat opisu

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Jest to wada naczyniowa która wymaga neurochirurgicznej wersyfikacji.