Jak mogę określić swoją orientację?

Nie jestem pewna swojej orientacji seksualnej. W związku z chłopakami byłam trzy razy. Pierwszy to raczej zabawa, bo w gimnazjum, chociaż poważnie do tego podchodziłam. Chłopak się znudził, ponieważ byłam cnotką, nie chciałam uprawiać seksu, chciałam to zachować do ślubu. Z drugim chłopakiem byłam 2 lata pod koniec liceum. Tutaj doszło do jakiś pieszczot intymnych, chociaż kiedy przyszło mi sprawić jemu przyjemność oralną - rozpłakałam się mówiąc, że nie dam rady. Ogólnie penisy są dla mnie czymś mało przyjemnym i pociągliwym, można powiedzieć, ze w pewien sposób się ich boję. Wracając - rozstaliśmy się przed maturami, nie mogliśmy się dogadać, sceny zazdrości itp. Później przez 5 lat byłam sama, z jednej strony chciałam partnera a z drugiej nie. Wpływ tu ma też pewnie to, że chorowałam na chorobę Cushinga a z tegoco wiem, zmniejsza ona popęd seksualny. I tu wchodzi kwesta kobiet: Pierwsze porno obejrzałam ok. 5kl podstawówki. Były to lesbijki i do dziś kiedy chcę się zaspokoić pomagam sobie i fantazjuję o seksie z kobietą. Porno z facetami mnie 'nie jara'. Z drugiej strony jednak nie znoszę zadawać się z dziewczynami. Z mało którą dam się rady dogadać - irytują mnie. W tym roku pierwszy raz współżyłam z obecnym chłopakiem, z którym jestem od 9 miesięcy. Problem w tym, że nie podoba mi się to. Ciesze się, że jemu jest przyjemnie, ale mnie to nie podnieca, nie rusza, był dni, ze unikałam seksu, wymigiwałam się. Czasami rozmyślam o tym jakby to było w związku z kobietą. Że jeśli rozeszłabym się z obecnym chłopakiem, kolejnego bym już raczej nie chciała. I tu rodzi się moje pytanie: czy może to oznaczać, że jestem homoseksualistką? Nie obawiam się tej myśli, nie zwariowałabym, gdyby odpowiedź była twierdząca, ale też nie umiem sama sobie na to odpowiedzieć.

Lek. Tomasz Budlewski

sądzę że wskazana wizyta u lekarza seksuologa, po rozmowie będzie można coś więcej powiedzieć.