Jak mogę określić, w którym tygodniu ciąży jestem?

W dniu 14.10.2014 zrobiłam test ciążowy i wynikiem tego były 2 kreski, co oznacza ciążę. W dniu 15.10.2014 zrobiłam test beta HCG i wynik wyszedł 1711,00 mIU/ml. Powtórzyłam test w dniu 24.10.2014 i wynik to 16823,00 mIU/ml. Trudno jest mi rozszyfrować który to tydzień ciąży i czy wszystko jest w porządku?

Elżbieta Rhone

Witam,
wiek ciążowy ustalamy wg ostatniej miesiączki lub wg badania USG z pierwszego trymestru (USG jest dokładniejsze). Pierwszy dzień ostatniej miesiączki przed ciążą to zarazem pierwszy tydzień ciąży (przy regularnych 28 dniowych cyklach). Podczas wizyty u ginekologa na pewno wyliczy on, w którym tygodniu Pani jest oraz kiedy wypada termin porodu.