Jak mogę opoźnić miesiączkę biorąc tabletki antykoncepcyjne?

Witam, chciałabym się dowiedzieć, czy mogę opóźnić okres, za tydzień w niedzielę powinnam przyjąć ostatnią tabletkę z opakowania, jednakże mój partner będzie za tydzień we wtorek w domu, a ja mniej więcej w tych dniach mam dostać okres. Jest on raz na jakiś czas, bo pracuje na wyjazdach, więc chcemy to wykorzystać. Czy mogłabym przyjąć kolejny tydzień z drugiego opakowania, czyli brać tabletki przez 4 tyg., a nie 3 tyg, aby okres się przesunął?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Jak najbardziej może Pani przesunąć termin krwawienia. Proponujemy jeden z dwóch sposobów, który polega na przyjęciu kolejnych 2 opakowań bez robienia 7 dniowej przerwy. Krwawienie z odstawienia wystąpi u Pani dopiero po zażyciu dwóch pełnych opakowań. Działanie takie nie wpłynie na skuteczność antykoncepcji.