Jak mogę pobudzić apetyt i co powinienem zrobić, aby przytyć?

Witam. Mam 19 lat. Od zawsze miałem niedowagę. Mój wzrost to 185 cm, a waga wynosi zaledwie 55 kg. Od jakiegoś czasu również leczę się na depresję i mój apetyt stanowczo zmalał, choć nie wpłynęło to jeszcze na zmianę wagi, które zawsze była tak niska. Chciałbym się dowiedzieć jak mogę pobudzić apetyt i co powinienem zrobić, aby przytyć. Jakie produkty dobierać, na co zwracać szczególną uwagę. Myślałem również o ćwiczeniach, ale mam bardzo słabą kondycję. Szybko się męczę i mam tachykardię. Dziękuję z góry za odpowiedź, pozdrawiam.

Dzień Dobry Panu,

Zalecałabym Panu osobistą konsultację z dietetykiem, celem przygotowania dla Pana programu żywieniowego, po wstępnym rozpoznaniu.

Z mojej strony polecałabym Panu aktywność fizyczną, taka jak szybki marsz, spacer na powietrzu (jeśli stan jakości powietrza sprzyja...).

Z przesłaniem dla Pana tylko wewnętrznej radości,
irena.mielnik.madej@gmail.com

Dzień dobry,

przytycie jest dosyć praco i czasochłonne. Żeby motywacja Pana nie opuściła powinien się Pan zgłosić do dietetyka, który zbilansuje Panu odpowiednio jadłospis, dzięki czemu osiągnie Pan szybciej widoczne efekty.

pozdrawiam