Jak mogę pomóc bratu, który ma depresję?

Witam,jak mogę pomóc bratu, który ma depresję?Nie chce iść do lekarza.Męczy się w fizycznie w pracy,nie może wytrzymać z bólu kręgosłupa,ale boi się zmienić tę pracę. Nie chce wychodzić z domu. Idzie do pracy, wraca i śpi.Bardzo schudł, nie może jeść.Koledzy dzwonią i opowiadają mu jak w innym zakładzie jest dobrze,a on się bardziej jeszcze załamuje, że tak ciężko musi pracować, a ma wyższe wykształcenie.Co mogę zrobić żeby mu pomóc?Z góry dziękuję za odpowiedź.

Witam Pana brat winien udać się do lekarza, być może psychiatry. Skuteczność pomocy lekarza będzie jednak wówczas, gdy Pana brata uda się do niego z własnej woli, a nie pod przymusem. Pan jedynie może co jakiś czas delikatnie go przekonywać, że takiej pomocy może skorzystać. Każdy człowiek przez lepsze i gorsze okresy swojego życia; czasami więc dobrze jest wzmocnić się lekami. Tak jak w przypadku każdej innej przypadłosci ze strony organizmu.

Pozdrawiam

Brat powinien jak najszybciej otrzymać wsparcie specjalisty- psychologa, psychiatry. W leczeniu depresji bardzo skuteczne jest połączenie psychoterapii z farmakoterapią. Piszesz, że brat nie chce iść do lekarza...Czy jest ktoś, kto mógłby go do tego namówić? Rodzice, dziewczyna, jakiś zaufany przyjaciel? TY również możesz próbować jeszcze szczerej rozmowy. Myślę, że dobrze by było jeszcze zrobić podstawowe badania krwi, bo chudnięcie i bóle kręgosłupa nie muszą być związane z depresją. Wyniki brat powinien pokazać lekarzowi rodzinnemu.

Pozdrawiam serdecznie.