Jak mogę pomóc byłemu mężowi z depresją?

Jestem 40 letnia samotna matka,dwa lata po rozwodzie. Moj byly maz cierpi na depresje i ma mysli samobojcze. Czuje do mnie niechec a nawet nienawisc, poniewaz nigdy go nie rozumialam, nie wspieralam ani nie zdawalam sobie sprawy z jego stanu zdrowia. O depresji zaczelam czytac dopiero po rozwodzie. Mecza mnie straszne wyrzuty sumienia i poczucie winy. Czy istnieje jakis sposob w jaki moglabym mu pomuc?

Dzień Dobry Pani,

Dziękuję Pani za kontakt i za zaufanie :)

Z Pani relacji, wnioskuję i równocześnie zachęcam Panią do skupienia się na samej Sobie oraz zadbaniu o Siebie, za słowami Pani, które mnie zaniepokoiły:
"... Mecza mnie straszne wyrzuty sumienia i poczucie winy... ."
Inspiruję Panią (do rozważenia) do osobistego kontaktu ze Specjalistą (Psycholog/Psychoterapeuta) by zadbała Pani o Siebie i swoje potrzeby.

Jak może Pani pomóc byłemu Mężowi?
Poprzez rozmowę i zachęcenie do sięgnięcia przez byłego Męża, po
niezbędną, profesjonalną pomoc kompleksową (diagnostyczną/psychoterapeutyczną/psychiatryczną).

Jak również może Pani wskazać Mężowi (w przypadku niepokojących myśli) bezpłatny, telefoniczny kontakt, do Kryzysowego Telefonu Zaufania, nr 116 123, czynnym codziennie, w godz. 14.00-22.00.
Jest to oferta dla Osób dorosłych (w kryzysie emocjonalnym) potrzebujących wsparcia oraz porady psychologicznej.
Można dzwonić z każdego numeru (stacjonarnego/komórkowego)
oraz z każdego miejsca w Polsce.

Podsumowując, proszę nie czekać i sięgnąć po specjalistyczne wsparcie.

Gdyby miała Pani życzenie rozmowy ze mną, zapraszam do kontaktu.

Serdeczności i tylko pomyślności Pani życzę!

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605

Dzień dobry
Może warto ex-mężowi powiedzieć/napisać, że wcześniej nie zdawała sobie Pani sprawy z jego stanu zdrowia. Warto go zapytać, czy może mu Pani jakoś pomóc. Dobrze by było, gdyby psychiatra, u którego Pani ex leczy depresję podpowiedział, czy jest on w stanie podjąć się psychoterapii.
Pozdrawiam
Łucja Fitchman