Jak mogę pomóc córce przytyć?

Dzień dobry! Moja 13 letnia córka przy wzroście 167 cm, waży 41 kg. W jej klasie są także tak szczupłe dziewczynki, nie byłoby więc w tym nic niepokojącego, gdyby nie fakt, iż Ania schudła w ciągu 1,5 roku aż 10 kg i podrosła 7 cm. Zrobiłam jej wszystkie badania, jakie przyszły mi do głowy: krew ( morfologia 14,7), mocz, kał, próby wątrobowe, TSH, cukier... Wszystkie badania w normie. Je 4 posiłki dziennie: śniadanie, II śniadanie, dwudaniowy obiad, kolację. Wszystko, prócz II śniadania, które je w szkole, je przy mnie, więc mam nad tym kontrolę. Nie gimnastykuje się, nie chodzi na siłownię, nie wymiotuje. Bardzo dobrze się uczy, ale nie jest to okupione jakimś wielkim wysiłkiem, jest po prostu zdolna. Wiem, że się stara, sama widzi, że wcale nie wygląda dobrze, ale mimo prób, nie jest w stanie przytyć. Je słodycze, owoce, pije wodę niegazowaną. Martwię się także dlatego, że ma ciągle zimne ręce, a ciśnienie czasami osiąga wynik 138/70!! Byłam u psychologa, nie stwierdził żadnych zaburzeń. Czy powinnam iść do psychiatry? Co mogę zrobić? Do jakiego lekarza mogłabym się zgłosić? Błagam o pomoc!!!

KOBIETA ponad rok temu

Witam,

Czy Pani córka była diagnozowana w kierunku zaburzeń odżywiania (anoreksja/bulimia)?
Jeśli nie, może Pani zadać pytanie na www.abcanoreksja.pl.
Czy wykluczono zespół złego wchłaniania.
Objawy podobne są do tych, obserwowanych przy niedoczynności tarczycy, ale pisała Pani, iż wyniki są w normie.
Czy mogłabym prosić o podanie przykładowego jadłospisu córki?
Potrzebne informacje to: ilość, rodzaj oraz godzina posiłku.
Czy rodzice (Pani i partner/mąż) byli szczupli w wieku swojej córki?
Czy córka zawsze była szczuplutka, czy też spadek masy ciała obserwuje Pani dopiero od jakiegoś czasu?
Być może jest Pani powiązać fakt szybkiej redukcji masy ciała z jakimś wydarzeniem (np. stresująca sytuacja)?
Pozdrawiam

P.S
Po odpowiedzi na powyższe pytania, proszę o ponowne zadanie pytania - wtedy łatwiej mi je "wychwycić" wśród innych.
Myślę, że nie musi się Pani martwić.
Proszę po prostu pozostawać pod stałą opieką pediatry i monitorować sytuację.
Pani córka jest w takim wieku, w którym dzieci się "wyciągają" w górę.
Czekam na pozostałe informacje.