Jak mogę pomóc mojej dziewczynie, która choruje na depresję?

Chciałem państwa zapytać, co mam zrobić, jak pomóc mojej dziewczynie, która ma depresję, ale nie często, tylko czasem. Ja bardzo się staram jej pomóc, ale już sam nie wiem, jak i co robić. Bardzo proszę o radę, żeby moja dziewczyna znowu była pełna energii i życia.

Witam!

Wsparcie ze strony bliskiej osoby odgrywa bardzo ważną rolę w walce z depresją, jednak jest niewystarczające do odzyskania zdrowia przez chorego. Depresja wymaga specjalistycznego leczenia. Zdarza się, iż czasem samoistnie ustępuje, jednak zwykle po jakimś czasie powraca z większym natężeniem. Dlatego najlepszą formą pomocy, jaką może Pan udzielić swojej dziewczynie, jest namówienie jej na wizytę u psychiatry lub psychoterapeuty.

Pozdrawiam.