Jak mogę pomóc partnerowi?

Witam, Mam pytanie o dietę. Mój partner musi schudnąć miedzy innymi ze względów zdrowotnych. Ma około 185 cm i waży 120 kg. Czy odpowiednia byłaby dieta z małą iloscią węglowodanów i dużą ilością mięsa? Prosze o pomoc!
ponad rok temu

Witam,

Odpowiednio ułożona dieta musi spełniać zasady prawidłowego żywienia. Zatem mała ilość węglowodanów połączona z dużą ilością mięsa nie będzie korzystna. Codziennie każdy powinien spożywać około 15% energii pochodzącej z białka, 30% z tłuszczów oraz około 55% z węglowodanów. Dlatego ich ograniczenie nie będzie odpowiednią formą utraty masy ciała.

Bardzo ważne, aby na początku Pani partner był odpowiednio zmotywowany, bo bez tego z odchudzania może nic nie wyjść. Jeśli nie wie Pani jak pomóc, proponuję udać się do dietetyka, który ułoży odpowiednią dietę oraz odpowiednio zmotywuje Pani partnera.

Na początek jednak proszę samej zapoznać się z prawidłowymi nawykami żywieniowymi, aby świadomie odżywiać się zdrowo razem ze swoim partnerem. Proszę zatem zajrzeć do artykułów http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki oraz http://portal.abczdrowie.pl/7-sposobow-na-zrzucanie-wagi-bez-diety

Dodatkowo proszę pamiętać o aktywności fizycznej. Dieta połączona z aktywnością fizyczną z pewnością przyniesie efekt, jednak nie będzie on natychmiastowy. Organizm każdego człowieka potrzebuje czasu, aby spalić tkankę tłuszczową i przyzwyczaić się do nowego stylu życia. Proszę zajrzeć na stronę poświęconą aktywności fizycznej www.abccwiczenia.pl i wspólnie z partnerem zacząć regularnie ćwiczyć-w towarzystwie zawsze raźniej.

Pozdrawiam.