Jak mogę poradzić sobie z uczuciem lęku?

Cześć otóż mam taki problem od kąd urodziłam dziecko przechodzę takie lęki. Nie wyjdę sama z domu bo się boje, w domu nie mogę być sama bo obawiam się ze coś mi się stanie. Boje się nawet pójść do lekarza z dzieckiem w obawie ze coś mi się stanie zemdleje, nikt nie udzieli mi pomocy. A chciałabym tak dużo zrobić i wyjść wszędzie sama ale zawsze łapią mnie lęki a jak coś mi się stanie. Boje się dużych skupisk ludzi.

Witam,
zalecana jest psychoterapia poznawczo - behawioralna jako forma pomocy, na początku mogą być wizyty domowe.
Pozdrawiam serdecznie

Witam Panią,
Opisane przez Panią objawy wskazują na zaburzenia lękowe.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas
osobistej konsultacji po wnikliwym przyjrzeniu się różnym
sytuacjom i wydarzeniom na przestrzeni Pana życia.
Ludzie cierpiący na zaburzenia nerwicowe często doświadczają
różnych nieprzyjemnych objawów somatycznych wywołanych
rozchwianiem równowagi układu wegetatywnego,
które jeszcze bardziej potęgują lęk.
Osoby doświadczające zaburzeń lękowych często też mają uczucie
zawrotów głowy, osłabienia oraz poczucie zbliżającego się omdlenia,
które w rzeczywistości rzadko się zdarza.
Aby skutecznie wyleczyć zaburzenia nerwicowe i ich uciążliwe
konsekwencje, należy dotrzeć do źródła problemu
i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Dlatego zachęcam Panią do skorzystania z psychoterapii.
Terapeuta pomoże Pani uporać się zarówno z objawami
jak i przyczynami zaburzeń nerwicowych oraz ich konsekwencjami,
dzięki czemu odzyska Pani spokój i radość życia
Gdyby chciała Pani porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
konsultacje@psycholog24online.pl
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl

Dzień Dobry Pani,

Dziękuję Pani za kontakt :)

Zaprezentowane przez Panią symptomy wskazują na zaburzenia lękowe/nerwicowe, co byłoby zaproszeniem Pani, do bezpośredniego kontaktu specjalistycznego, w Poradni Zdrowia Psychicznego, celem diagnostyki symptomatycznej oraz kompleksowego leczenia terapeutycznego.

Serdeczności i radości Pani życzę!

irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605