Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 1 8 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak mogę poradzić sobie z uczuciem lęku?

Cześć otóż mam taki problem od kąd urodziłam dziecko przechodzę takie lęki. Nie wyjdę sama z domu bo się boje, w domu nie mogę być sama bo obawiam się ze coś mi się stanie. Boje się nawet pójść do lekarza z dzieckiem w obawie ze coś mi się stanie zemdleje, nikt nie udzieli mi pomocy. A chciałabym tak dużo zrobić i wyjść wszędzie sama ale zawsze łapią mnie lęki a jak coś mi się stanie. Boje się dużych skupisk ludzi.
KOBIETA, 22 LAT 7 miesięcy temu

Zaburzenia lękowe

Witam Panią, Opisane przez Panią objawy wskazują na zaburzenia lękowe. Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas osobistej konsultacji po wnikliwym przyjrzeniu się różnym sytuacjom i wydarzeniom na przestrzeni Pana życia. Ludzie cierpiący na zaburzenia nerwicowe często doświadczają różnych nieprzyjemnych objawów somatycznych wywołanych rozchwianiem równowagi układu wegetatywnego, które jeszcze bardziej potęgują lęk. Osoby doświadczające zaburzeń lękowych często też mają uczucie zawrotów głowy, osłabienia oraz poczucie zbliżającego się omdlenia, które w rzeczywistości rzadko się zdarza. Aby skutecznie wyleczyć zaburzenia nerwicowe i ich uciążliwe konsekwencje, należy dotrzeć do źródła problemu i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii. Dlatego zachęcam Panią do skorzystania z psychoterapii. Terapeuta pomoże Pani uporać się zarówno z objawami jak i przyczynami zaburzeń nerwicowych oraz ich konsekwencjami, dzięki czemu odzyska Pani spokój i radość życia Gdyby chciała Pani porozmawiać o problemie, to zapraszam do kontaktu. Istnieje możliwość konsultacji online, np. za pośrednictwem komunikatora Skype. Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz, psycholog, konsultacje@psycholog24online.pl tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl

Psycholog specjalizujący się w pracy z dziećmi z zaburzeniami wieku rozwojowego.
umów wizytę 0

Dzień Dobry Pani,

Dziękuję Pani za kontakt :)

Zaprezentowane przez Panią symptomy wskazują na zaburzenia lękowe/nerwicowe, co byłoby zaproszeniem Pani, do bezpośredniego kontaktu specjalistycznego, w Poradni Zdrowia Psychicznego, celem diagnostyki symptomatycznej oraz kompleksowego leczenia terapeutycznego.

Serdeczności i radości Pani życzę!

irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605

Psycholog, trener w zakresie rozwoju osobowości
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy