Jak mogę poradzić sobie z zespołem jelita drażliwego?

Witam. Mam 23 lata chciałabym się dowiedzieć jak mogę poradzić sobie z zespołem jelita drażliwego.Kilka lat temu bardzo bolał mnie brzuch trafiłam na SOR diagnoza wyrostek jutro zabieg cała noc wymioty itp. Rano było lepiej kilka dni później do domu bez operacji. Taka sytuacja powtarzała się kilka razy raz było to zatrucie pokarmowe salmonella. I tak do tej pory badania szpital,wyrostek chirurg ginekolog. Tym razem podejrzewano IBS jak mogę sobie z tym radzić (dieta leki zioła).

Tutaj znajdzie Pani kilka podstawowych informacji na temat diety w IBS:
http://portal.abczdrowie.pl/dieta-w-zespole-jelita-drazliwego
Polecam wizytę u specjalisty, gdyż ogólne zalecenia nie zawsze się dobrze sprawdzają. Dieta powinna zostać dobrana do Pani indywidualnych potrzeb w oparciu o analizę Pani reakcji na różne typy pożywienia. Polecam także prowadzenie kalendarza dietetycznego gdzie będzie Pani zapisywać spożywane produkty i samopoczucie po nich, gdyż jest to najlepsze narzędzie diagnostyczne przy IBS. Komfort pacjentów z IBS podnosi się także poprzez odpowiednią farmakoterapię, którą może przepisać lekarz.