Jak mogę pozbyć się lęków przed rozmowami w miejscach publicznych?

Witam, Chciałbym uzyskać poradę jak mogę pozbyć się lęków przed rozmowami w miejscach publicznych oraz stanem tzw. zawieszenia. Od dłuższego czasu nie potrafię rozmawiać ze znajomymi lub obcymi mi osobami np. jadąc tramwajem do pracy. Mam wrażenie, że wszyscy na mnie patrzą, słuchają mnie i wyłapują moje błędy. Nie potrafię nawet porozmawiać z bliską osobą przez telefon w takim miejscu. Co do tzw. zawieszania się, to miewam sytuacje że rozmawiając myślę o czymś innym i odpływam, wyłączam sie.

Dzień dobry,

pana objawy mogą świadczyć o nerwicy - fobii społecznej. Oczywiście prawidłowa diagnoza może się odbyć tylko u psychiatry lub psychoterapeuty. Sugeruję wizytę u psychoterapeuty poznawczo-behawioralnego - bardzo skuteczna, krótkoterminowa terapia zaburzeń lękowych (nerwicowych).

Pozdrawiam
- Bartosz Piasecki
www.poznacsiebie.pl