Jak mogę pozbyć się myśli samobójczych?

Jak pozbyć się myśli samobójczych? świat mi się zawalił a mam dopiero 24 lata i piękne ambitne plany,co nie zmienia faktu,że jestem leniwy i odwlekam sprawy na później jak z tym sobie poradzić? byłem u dwóch psychologów nie pomogli mi leczę się od roku na depresję i nerwicę i zaburzenia schizotopowe, ale uważam,że nie mam tego ostatniego bo naprawdę byłem śledzony i zniszczono mi życie załamałem się,siedzę w domu bardzo rzadko się odzywam i spotykam z ludźmi, mam bardzo mało przyjaciół i cierpię

Witam Pana
jeżeli ma Pan myśli samobójcze to proponuje regularną psychoterapię co najmniej 2 razy w tygodniu, szybką wizytę u innego psychiatry być może trzeba dać Panu silniejsze leki i zapraszam na izbę przyjęć do szpitala jeżeli nie będzie Pan już dawał rady. Rozumiem Pana cierpienie ale trzeba szybko działać zanim Pan podejmie impulsywne decyzje, które negatywnie wpłyną na Pana życie
anna suligowska

Może forma terapii grupowej i dzienny oddział psychiatryczny, gdzie oferowana jest intensywna codzienna terapia w wielu formach, w tym psychoterapia byłaby rozwiązaniem?
W podobnych przypadkach myśli samobójcze wynikają z zaburzeń depresyjnych. Wyrównanie nastroju i praca z mechanizmami osobowościowymi pomoże poradzić sobie zarówno z myślami suicydalnymi, jak i relacjami interpersonalnymi oraz objawami psychotycznymi. Ważne byłoby ustalenie zaburzenia podstawowego i współistniejących orz ustawienie odpowiednich leków. Proszę koniecznie skonsultować się z lekarzem psychiatra i zapisać na leczenie.