Jak mogę pozbyć się zbędnych kalorii?

Mam problem z odchudzaniem. Stosowałam różne diety ale zawsze kończyło się że wieczorem nie mogłam się powstrzymać i sięgałam po jakiegoś cukierka lub inną kaloryczną przekąskę. Mam 14 lat, ważę 58kg. Podobno nie mam nadwagi, ale się czuję ciężka i gruba. Chciałabym mieć chudsze uda i pozbyć się zbędnych tłuszczów z brzucha. Moi rodzice mają nadwagę, ale tylko przekraczają ok. 5-10kg. Jeszcze nie rozmawiałam o tym ze swoim lekarzem ale już się umówiłam na wizytę za parę dni. Jeżeli mój lekarz mi powie, że nie muszę się odchudzać, a bym chciała, jakie mam prawa?
14 LAT ponad rok temu

Witam,

Prawa prawami, prawdopodobnie zrobisz, co zechcesz.
Nie podałaś wzrostu, więc nie potrafię ocenić, czy masz nadwagę.
Generalnie, jeśli nie ma wskazań zdrowotnych do stosowania diety - nie powinnaś się na nią decydować.
Przyczyn jest kilka.

Dieta odchudzająca nie jest wskazana w Twoim przypadku ponieważ:

- Twój organizm ciągle się rozwija i potrzebuje energii do tego procesu
- nadal się uczysz, a dieta o ograniczonej ilości kalorii mogłaby powodować problemy z koncentracją.

Mankamenty sylwetki można ukryć dzięki ćwiczeniom.
Zajrzyj na www.abccwiczenia.pl i wybierz dla siebie jakiś zestaw ćwiczeń.
Istotna jest systematyczność.

POZDRAWIAM