Jak mogę pozbyć się zbędnych kilogramów na brzuchu?

Cześć, Mam 14 lat, około 167 cm i ważę 63 kg (to dużo, bo dziewczyny w moim wieku ważą po 55 albo i mniej). Nie jestem "cała" gruba, bo mam jedynie okropnie duży brzuch i "boczki" - nawet rodzice mówią mi, żebym ćwiczyła i nie jadła słodyczy, bo będę w przyszłości miała kłopoty. Od wczoraj nie jem słodyczy i ćwiczę min. 20 min dziennie, ale chciałabym też zacząć się odchudzać lub po prostu zdrowo się odżywiać (choć muszę też trochę zrzucić zbędnych kilogramów). Wiem że trzeba jeść mało i często, lecz czy mogłabym prosić o kilka przykładowych jadłospisów? I proszę, żeby były to jakieś dobre rzeczy, a nie np. soja itp. Z góry dziękuję:)
14 LAT ponad rok temu

Witam,

Bardzo dobrze, że chcesz zdrowo się odżywiać i nauczyć się prawidłowych nawyków żywieniowych. Dieta odchudzająca nie jest Ci potrzebna, wystarczy wyeliminować kilka błędów żywieniowych. Przede wszystkim przeczytaj artykuł poświęcony zdrowemu odżywianiu i postaraj się wprowadzać zasady powoli, ale systematycznie w życie http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki. Pamiętaj, że utarta masy ciała jest procesem długotrwałym, ale tylko dzięki temu będzie skuteczna.

Jeśli chodzi o aktywność fizyczną, wykonuj różne rodzaje ćwiczeń. Ćwiczenia są równie ważne jak prawidłowa dieta. Jeśli chcesz stracić zbędny tłuszcz z okolic brzucha proponuję wykonywać ćwiczenia na tę partię ciała. Przykładowo 20 minut ćwiczeń siłowych np. brzuszki, pompki i inne, które najdziesz na stronie www.abccwiczenia.pl, a potem minimum 30 minut ćwiczeń tlenowych. Świetne będzie pływanie, które wysmukla brzuch, przy czym nie jest męczące. Możesz również zacząć jeździć na rowerze czy zapisać się na fitness. Ćwiczenia staraj się wykonywać 3 razy w tygodniu po około 40 – 60 minut.

Pozdrawiam