Jak mogę przyspieszyć gojenie się palca?

Grając w piłkę nożną uderzyłem palcem o słupek. Przy dużym palcu od wewnętrznej strony pękła mi skóra i rana zaczęła ropieć. Przyciąłem paznokieć tak aby nie dotykał rany, jednak nie wiem jak przyspieszyć gojenie. Pracuje codzienne i głównym problemem jest noszenie butów. Nie mam możliwości zdjęcia ich w pracy, stopa się poci i jest tam zamknięta przez kilka godzin co nie pomaga.

Szanowny Panie, jeśli rana jest rozległa albo tym bardziej ropiejąca to powinien zobaczyć ją lekarz