Jak mogę przytyć?

Witam ślicznie. Na początku chciałabym zaznaczyć, że zawsze miałam kłopoty z wagą. Chudłam bardzo szybko z byle jakich przyczyn, jak i tyłam też niewiedzieć w jaki sposób - jadłam tyle samo... Jestem 16-latką, mam 162cm i ważę 43 kg. Chciałabym się po prostu dowiedzieć jak mogłabym przytyć i utrzymać tę wagę żeby mieć pewność, że znów nie schudnę. Przypuszczam, że będę musiała się liczyć z jakąś dietą, ale nie mam żadnego pomysłu co jeść - jestem wybredna, nie lubię dużo rzeczy. Najbardziej irytuje mnie to, że gdy czuję, że jestem głodna i jem, wszystko podchodzi mi do gardła, więc często nie dojadam, np. obiadów, po prostu nie jestem w stanie, choć bardzo bym chciała. Zaczęłam się zastanawiać czy nie jestem chora na coś, bo to raczej normalne nie jest. Bardzo prosiłabym o odpowiedź i z góry serdecznie dziękuję.
KOBIETA ponad rok temu

Witam.

Jeśli rzeczywiście odczuwasz wspomniany przez Ciebie dyskomfort  po spożyciu posiłku, prosiłabym o udanie się do lekarza.
Nie można bagatelizować takich objawów, tym bardziej jeśli martwisz się, że coś jest nie w porządku.

Odnośnie Twojej masy ciała - masz znaczny jej niedobór. To również powinno zmobilizować Cię do ustalenia przyczyn w czasie konsultacji lekarskiej. Na podobne pytanie odpowiedzi udzieliła już Pani Urszula Bieniek, znajdziesz je pod linkiem:

Dieta na przytycie

Zapoznaj się także z Piramidą IŻŻ.

Produkty, które warto włączyć do diety (przyczynią się do zwiększenia energetyczności diety) to:
- suszone owoce, orzechy, ziarna,
- oleje roślinne (np. jako dodatek do zup, sałatek),
- nabiał pełnotłusty,
- bułka tarta,
- desery mleczne.

Pozdrawiam ciepło

P.S. Porozmawiaj z rodzicami i koniecznie udajcie się do lekarza.